ashwagandha 30 ml

680 Kč –44 % 380 Kč
Skladem

Být plní energie, mít silnou imunitu i dobrou paměť a s přehledem zvládat stresové situace? Ajurvédský poklad ashwagandha v silné tinktuře se postará o to, abyste měli tuhý kořínek, vyrovnané hormony i svěží mysl. Tato indická adaptogenní bylina příznivě ovlivní vaši vitalitu, odolnost vůči stresu, kognitivní činnosti i libido.

Detailní informace

Detailní popis produktu

stres (kortizol) pod kontrolou

Máte stresu až nad hlavu, libido pod bodem mrazu a hormony jako na houpačce? Ashwagandha, vitánie neboli “indický ženšen” má své nezastupitelné místo v tradiční indické medicíně – ajurvédě. Dvojitě ultrasonicky extrahovaná tinktura dayzen ashwagandha obsahuje extrakt z vitánie snodárné v prémiové kvalitě, který podpoří duševní zdraví, obranyschopnost organismu, vitalitu i libido mužů i žen. Objevte ajurvédský zázrak i vy.

 
 

proč užívat dayzen ashwagandhu?

/ Ochrana před stresem a zmírnění úzkostí: Ashwagandha jako jeden nejsilnějších adaptogenů silně napomáhá snížení hladiny stresového hormonu kortizolu. To může vést k menšímu vnímání stresu a úzkosti i zmírnění syndromu adrenální únavy.

/ Zlepšení paměti a koncentrace: Některé studie ukazují, že ashwagandha může pomoci zlepšit paměť a koncentraci.

/ Zlepšení kvality spánku a podpora energie: Ashwagandha může tak jako další adaptogeny skrze kompenzaci stresu pomoci zlepšit kvalitu spánku a také prodloužit jeho délku. Tím napomáhá lepšímu energetickému metabolismu.

/ Zlepšení funkce imunitního systému: Ashwagandha obsahuje látky, které mohou posílit imunitní systém.

/ Posílení vitality a libida: Ashwagandha má pozitivní vliv na zdraví reprodukčního, kardiovaskulárního, dýchacího i hormonálního systému, čímž přispívá k celkové vitalitě. Podporuje také zdravé libido.

/ Snížení hladiny cukru v krvi: Ashwagandha může pomoci snížit hladinu cukru v krvi u lidí s diabetem (cukrovkou).

/ Zpomalení stárnutí: Ashwagandha má antioxidační vlastnosti a obsahuje látky, které mohou pomoci snížit zánět v těle a chránit buňky před volnými radikály, čímž zpomaluje stárnutí.

ashwagandha

Co je ashwagandha, proč je tento adaptogen přínosný a jak vznikl náš produkt? 
ASHWAGANDHA Ashwagandha neboli indický ženšen (česky vitánie snodárná) je bylina původem z Indie, která se používá v ajurvédské medicíně již více než 2 500 let. Je známá pro své léčebné účinky na stres, úzkost, paměť, spánek a další zdravotní problémy. Obsahuje bioaktivní látky, jako jsou alkaloidy, saponiny a withanolidy, které napomáhají snižování hladiny kortizolu, regulaci hormonů, posílení imunitního systému a snížení míry zánětu.

Ashwagandha je pravděpodobně doposud nejvíce vědecky prozkoumaným adaptogenem. Je známo, že dokáže přežít při nízkých i vysokých teplotách (10–40 °C) a roste v nadmořské výšce 1 500 metrů. Ashwagandha napomáhá udržovat fyzickou i psychickou kondici v době silného fyzického i emocionálního stresu. Její název v sanskrtu znamená "síla koně", což odkazuje na sílu a výdrž, které se této bylině připisuj.
Stres a hormonální nerovnováha u žen. Proč stres způsobuje ženám hormonální potíže? Kortizol se produkuje v nadledvinách a je důležitý pro reakci organismu na stresory. Když je člověk vystaven stresu, kortizol se uvolňuje do krve a zvyšuje hladinu krevního cukru a krevního tlaku, aby se tělo mohlo připravit na akutní stresovou reakci – boj nebo útěk. Když je však tělo konstantně vystavováno stresu, může dojít k chronickému zvýšení hladiny kortizolu v krvi, které vede k adrenální únavě.

Tento stav má negativní vliv na hormonální rovnováhu u žen, protože kortizol si může vzájemně konkurovat s jinými hormony o stejné molekulární dráhy, které jsou nutné pro jejich výrobu. To vede k nedostatku těchto hormonů a hormonální nerovnováze. Například pokud kortizol "ukradne" stavební kameny pro produkci estrogenů, mohou být hladiny estrogenů v těle sníženy, což může mít negativní vliv na menstruační cyklus, ovulaci a celkové zdraví žen. Neoficiálně to označuje termínem "cortisol steal".
Tajemství ultrasonické dvojité extrakce Zajímá vás, jak se z kořene indické rostliny stane nenápadná, ale nadupaná lahvička? Tinktura dayzen ashwagandha vzniká metodou ultrasonické dvojité extrakce. Tento proces využívá vysokofrekvenční zvukové vlny, které se šíří v kapalině a vytvářejí mikrobubliny. Ty pak praskají, což lokálně vytváří extrémně vysoké teploty a tlaky, které umožňují rychlé uvolnění bioaktivních látek z buněčných stěn kořene.

Ultrasonická dvojitá extrakce zahrnuje dvě fáze: v první fázi se kořen ashwagandhy rozdrtí a smíchá s rozpouštědlem, kterým je v tomto případě ethanol. Směs se pak vystaví ultrazvukovým vlnám, což umožní uvolnění bioaktivních látek z buněčných stěn. Ve druhé fázi se zbytky kořene oddělí od extraktu a ten se dále upravuje na požadovanou čistotu a koncentraci tím, že se naředí čištěnou vodou. Proto naše tinktury obsahují jen 3 suroviny v přesně navrhnutém poměru – vitánii, ethanol a čištěnou vodu. Ethanol slouží také jako konzervant, díky němuž tinktura déle vydrží.

Pro výrobu tinktury používáme vysoce kvalitní, ekologicky pěstovaný kořen ashwagandhy přímo od pěstitele v Indii. Naše tinktury vyrábíme bez využití prostředníků, čímž zamezujeme riziku nežádoucí kontaminace. Každou várku tinktur pečlivě testujeme na přítomnost těžkých kovů, pesticidů a jiných škodlivých látek. Cesta ashwagandhy z indické farmy až do vaší lahvičky je tak co nejvíce ekologická, transparentní a šetrná k životnímu prostředí, jak jen to je možné.
CO JSOU TO ADAPTOGENY? Adaptogeny jsou přírodní látky, které pomáhají tělu přizpůsobit se stresu a změnám v prostředí skrze podporu funkce imunitního a endokrinního systému. Jedná se o rostliny, které se dokázaly adaptovat na těžké povětrnostní podmínky okolí a podobné účinky mají i na lidský organismus. Patří zde například ashwagandha, reishi, rhodiola, Lion's Mane a jiné. Adaptogeny se vyznačují schopností regulovat imunitní systém, podpořit zdravou hladinu hormonů a zlepšit kognitivní funkce. Chrání nás před stresem a celkově harmonizují naše tělo i mysl. Mohou tak pomoci s řadou problémů, jako jsou stres, úzkost, deprese, únava či nespavost. V čínské medicíně a ajurvédě jsou používány po tisíce let.

Dávkování a způsob užití

1 ml tinktury (1 plnou pipetu) nakapejte pod jazyk, minutu podržte a poté polkněte. Opakujte maximálně 2× denně. Vhodné pro dlouhodobé užívání.

Vhodnost užívání suplementu konzultujte se svým lékařem, obzvláště v případě právě probíhající léčby.

 

Složení

Voda, alkohol 25 %, Ashwagandha (vitánie snodárná) kořen. Na výrobu jedné lahvičky (30 ml) bylo spotřebováno 15 000 mg kořene Ashwagandhy pro maximální účinnost.

Vhodné pro vegany

 

Náš tip

Pro ultimátní podporu ženské hormonální rovnováhy doplňte ashwagandhu naším doplňkem dayzen female balance, který podporuje fyzickou i psychickou pohodu ženy.
 

Upozornění

Jedná se o doplněk stravy.

Není určeno jako náhrada pestré a vyvážené stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování.

Obsahuje alkohol (potravinářský ethanol).

Není vhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Po otevření skladujte ideálně při pokojové teplotě.

 

Skladování

Celé balení 30 ml po otevření skladujte při teplotě 3–8 °C a spotřebujte do 60 dnů. Uchovávejte mimo dosah dětí.

BALENÍ: 30 ml

 

Výrobce

CBDIAM, s.r.o., Jugoslávská 771/15, 613 00 Brno, IČ: 09104054.

Doplňkové parametry

Kategorie: NEVEŘEJNÝ BLACK FRIDAY PRO REGISTROVANÉ
Hmotnost: 0.13 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz